Protokóły z posiedzeń Komisji Rewizyjnej
Protokóły z posiedzeń Komisji Budżetu, Rolnictwa, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
Protokóły z posiedzeń Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych
Protokóły z posiedzeń Komisji Budżetu, Rolnictwa, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
Protokóły z posiedzeń Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych
PROTOKÓŁ NR 33/13 KOMISJI REWIZYJNEJ
P R O T O K Ó Ł NR 33/13
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej
odbytego w dniu 25 czerwca 2013 roku.
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej
odbytego w dniu 25 czerwca 2013 roku.
Posiedzeniu przewodniczył Ryszard Kaczor – Przewodniczący Komisji.
W posiedzeniu uczestniczyli:
- członkowie Komisji wg listy obecności,
- Radosław Ciechacki – Wójt Gminy,
- Krystyna Kalinowska – Sekretarz Gminy,
- Katarzyna Ostrowska – podinspektor ds. ochrony środowiska,
- przedstawiciel firmy prowadzącej działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska.
Porządek posiedzenia:
ad.1. W dyskusji na temat skargi na działalność Wójta Gminy głos zabrali:
Komisja dokonała analizy zużycia wody oraz faktur za wywóz nieczystości ciekłych przedstawionych przez Skarżącego oraz zainteresowanych sąsiadów.
Przewodniczący Komisji zwrócił się o przedstawienie informacji na temat wywozu nieczystości ciekłych z posesji Skarżącego oraz zainteresowanych sąsiadów.
Przedstawiciel firmy prowadzącej działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska potwierdził, że wywozi nieczystości z przedmiotowych punktów na zgłoszenia od mieszkańców.
Przedstawiciel drugiej firmy prowadzącej działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska telefonicznie potwierdził, że obsługuje pozostałe punkty (nie uczestniczył w posiedzeniu z powodu awarii).
Wójt Gminy stwierdził, iż według niego prostszym rozwiązaniem będzie wypompowanie szamb i sprawdzenie ich szczelności.
Marek Kuśmierek – członek Komisji zaproponował obkopać brzeg stawu i sprawdzić, czy dochodzą do niego rurki melioracyjne, do których zostanie wpompowane powietrze.
Wójt Gminy wskazał, że innym rozwiązaniem byłoby wlanie barwnika do toalet i w przypadku nieszczelności zabarwi się woda w stawie.
Przewodniczący Komisji zastanawiał się nad kwestią zbadania czystości wody.
Wójt Gminy odpowiedział, iż to nie odniesie skutku.
Marek Kuśmierek – członek Komisji zaproponował odbycie wizji lokalnej. Gdy jest sucho będzie widać miejsca, w których przebiegają dreny.
Sekretarz Gminy zaproponowała, by doprowadzić do zawarcia ugody pomiędzy sąsiadami oraz poinformowania ich, że będą odbywały się kontrole.
Komisja w wyniku dyskusji uznała skargę za nieuzasadnioną oraz postanowiła odbyć kolejne spotkanie w świetlicy wiejskiej w Wałdowie Królewskim z udziałem zainteresowanych osób. Podczas spotkania zostaną dokonane stosowne ustalenia oraz przedstawiona propozycja zawarcia ugody. Mieszkańcy zostaną poinformowani, że będą przeprowadzane szczegółowe kontrole.
Wójt Gminy dodał, że jeżeli mieszkańcy zawrą ugody, wówczas decyzją administracyjną zostanie naliczona kara administracyjna.
Komisja ustaliła, że kolejne spotkanie w przedmiotowej sprawie odbędzie się w dniu 2 lipca 2013 r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Wałdowie Królewskim.
Komisja w wyniku dokonanych czynności kontrolnych uznała skargę za nieuzasadnioną, ponieważ bezpośrednio po zasygnalizowaniu przez Skarżącego zdarzenia zanieczyszczenia stawu zostały podjęte czynności, m.in.:
- dokonano wizji lokalnej,
- zweryfikowano faktury na wywóz nieczystości płynnych (właścicieli przyległych posesji),
- powołano komisję mającą na celu ugodowe zakończenie sprawy.
Wyżej wymienione czynności nie doprowadziły do zakończenia konfliktu, a zatem Komisja wraz z Wójtem Gminy nadal będzie dążyła do ugodowego załatwienia sprawy pomiędzy sąsiadami, a Skarżącym, co ma zapobiec przeniesieniu rozpatrzenia konfliktu na drogę postępowania sądowego.
Zatem zarzut na brak reakcji na zanieczyszczenie stawu nieczystościami płynnymi (ściekami) jest nietrafny, a wskazanie kilku sprawców przez Skarżącego uniemożliwia podjęcie stosownych decyzji bez poniesienia wysokich kosztów ekspertyz.
W związku z powyższym Komisja jednogłośnie uznała za nieuzasadnioną skargę wniesioną w dniu 24 kwietnia 2013 r. za pośrednictwem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przez Pana Wiesława Kiszczaka na nieprawidłowości w działalności Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska dotycząca zaniedbania i nienależytego wykonywania obowiązków wójta gminy w odniesieniu do sprawy wylewania nieczystości płynnych z szamba na grunt nieutwardzony, co prowadzi do zanieczyszczenia stawu należącego do Skarżącego.
ad.2. Komisja omawiała następujące informacje i projekty uchwał związane z XXIX Sesją Rady Gminy:
a) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Skarbnik Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2013.
b) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Skarbnik Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej.
c) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała informacje na temat problemów związanych z budową kanalizacji i zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska.
d) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz protokółem uzgodnień w/w projektu uchwały ze Związkiem Zawodowym Nauczycieli jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie określenia regulaminu dotyczącego wysokości stawek dodatków, zasady i warunki ich przyznawania, sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Dąbrowa Chełmińska.
e) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia tygodniowego wymiaru godzin zajęć dla dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych oraz pedagoga szkolnego, logopedy i socjoterapeuty zatrudnionych w placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Dąbrowa Chełmińska.
f) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie dzierżawy nieruchomości gruntowej.
g) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie dzierżawy nieruchomości gruntowej przeznaczonej pod działalność usługową.
h) W dyskusji nad prośbą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ostromecku głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił wniosek, uzupełnienie w/w wniosku dokonane przez dyrektora Zespołu Szkół w Ostromecka oraz przedstawił orientacyjne koszty urządzeń wyposażenia placu zabaw.
Sekretarz Gminy dodała, że Rada Rodziców zebrała na ten cel kwotę 4 000 zł.
Komisja po przeprowadzonej dyskusji zaproponowała przyznanie kwoty 15 000 zł na dofinansowanie placu zabaw dla przedszkola i klas młodszych.
i) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie negatywnie zaopiniowała wniosek Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy w sprawie przekazania na rzecz Gminy działki nr 271/55 o powierzchni 0,0669 ha położonej w obrębie Ostromecko, która jest przeznaczona pod drogę.
j) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Sekretarz Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie najmu powierzchni części dachu pod budowę masztu dla instalacji systemu antenowego oraz urządzeń towarzyszących oraz powierzchnię pod instalację szafki telekomunikacyjnej przeznaczonej pod działalność usługową.
k) Komisja w związku z wcześniej przyjętymi ustaleniami, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie przekazania środków na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.
l) W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic miejscowości i przeprowadzenia konsultacji głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił w/w projekt uchwały oraz poinformował, że przedmiotowy projekt uchwały został wywołany na skutek wniosków części mieszkańców miejscowości Nowy Dwór oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej Wałdowo Królewskie. Odbyły się spotkania konsultacyjne w tej sprawie. Zawarto konsensus dot. rozgraniczenia Sołectw Nowy Dwór i Wałdowo Królewskie. Przedstawił proponowany przebieg granic w/w miejscowości, dodając, że jest na to zgoda mieszkańców.
Teresa Łabaj – inspektor ds. zagospodarowania przestrzennego poinformowałam, że nigdy nie było ustalonej granicy pomiędzy miejscowościami Nowy Dwór, Ostromecko, Mozgowina i Reptowo. Wszystkie te miejscowości znajdują się w obrębie geodezyjnym Ostromecko. Zwróciła uwagę, że brak odrębnych obrębów geodezyjnych, które powinny być tożsame z granicami sołectw powoduje bardzo duże utrudnienia zarówno dla Gminy, jak i budujących się mieszkańców. Ma to duże znaczenie, by raz na zawsze ustalić, gdzie przebiega granica.
Komisja po zapoznaniu się z położeniem w/w miejscowości na mapach oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała w/w projekt uchwały.
ad.3. Członkowie Komisji zapoznali się z treścią protokołu z poprzednich posiedzeń. Komisja jednogłośnie przyjęła w/w protokoły.
ad.4. W punkcie „Sprawy różne” omawiano następujące kwestie:
a) Wójt Gminy przekazał informacje na temat akcji zbiórki niesprawnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego organizowanej przez Caritas. Dodał, że akcja nie jest związana z gminnym systemem, ale jest warta poparcia.
b) Wójt Gminy poinformował, że przedstawiciel PKP zaproponował, by Gmina przejęła budynki dworców kolejowych. Warunek jest taki, że dopóki istnieje linia kolejowa nie można sprzedać mieszkań, które znajdują się w obiektach stacji. Można zaadaptować na mieszkania poczekalnie i kasy, ale jeżeli będzie potrzeba ich przywrócenia kas, wówczas trzeba będzie to zrobić. Dodał, iż chodzi wyłącznie o budynki, w których znajdowały się dworce kolejowe. Inne budynki nie zostaną przekazane.
Przewodniczący Komisji zauważył, że zasadne byłoby rozeznanie się w kwestii wyposażenia tych obiektów.
Wójt Gminy dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba możliwe jest odbycie spotkania jeżeli z przedstawicielami PKP i mieszkańcami w/w budynków.
Komisja w wyniku dyskusji nie zajęła stanowiska w sprawie.
c)Wójt Gminy poinformował o braku możliwości zagospodarowania jednej z działek gminnych położonych w miejscowości Czarże. W związku z powyższym zaproponował zamianę na inne gruntu lub opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na omawianym terenie.
Komisja w wyniku dyskusji uznała, iż lepszym rozwiązaniem będzie opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu.
Na tym posiedzenie zakończono.
- Rozpatrzenie skargi na działalność Wójta Gminy.
- Zaopiniowanie materiałów na XXIX Sesję Rady Gminy.
- Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
- Sprawy różne.
ad.1. W dyskusji na temat skargi na działalność Wójta Gminy głos zabrali:
Komisja dokonała analizy zużycia wody oraz faktur za wywóz nieczystości ciekłych przedstawionych przez Skarżącego oraz zainteresowanych sąsiadów.
Przewodniczący Komisji zwrócił się o przedstawienie informacji na temat wywozu nieczystości ciekłych z posesji Skarżącego oraz zainteresowanych sąsiadów.
Przedstawiciel firmy prowadzącej działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska potwierdził, że wywozi nieczystości z przedmiotowych punktów na zgłoszenia od mieszkańców.
Przedstawiciel drugiej firmy prowadzącej działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Dąbrowa Chełmińska telefonicznie potwierdził, że obsługuje pozostałe punkty (nie uczestniczył w posiedzeniu z powodu awarii).
Wójt Gminy stwierdził, iż według niego prostszym rozwiązaniem będzie wypompowanie szamb i sprawdzenie ich szczelności.
Marek Kuśmierek – członek Komisji zaproponował obkopać brzeg stawu i sprawdzić, czy dochodzą do niego rurki melioracyjne, do których zostanie wpompowane powietrze.
Wójt Gminy wskazał, że innym rozwiązaniem byłoby wlanie barwnika do toalet i w przypadku nieszczelności zabarwi się woda w stawie.
Przewodniczący Komisji zastanawiał się nad kwestią zbadania czystości wody.
Wójt Gminy odpowiedział, iż to nie odniesie skutku.
Marek Kuśmierek – członek Komisji zaproponował odbycie wizji lokalnej. Gdy jest sucho będzie widać miejsca, w których przebiegają dreny.
Sekretarz Gminy zaproponowała, by doprowadzić do zawarcia ugody pomiędzy sąsiadami oraz poinformowania ich, że będą odbywały się kontrole.
Komisja w wyniku dyskusji uznała skargę za nieuzasadnioną oraz postanowiła odbyć kolejne spotkanie w świetlicy wiejskiej w Wałdowie Królewskim z udziałem zainteresowanych osób. Podczas spotkania zostaną dokonane stosowne ustalenia oraz przedstawiona propozycja zawarcia ugody. Mieszkańcy zostaną poinformowani, że będą przeprowadzane szczegółowe kontrole.
Wójt Gminy dodał, że jeżeli mieszkańcy zawrą ugody, wówczas decyzją administracyjną zostanie naliczona kara administracyjna.
Komisja ustaliła, że kolejne spotkanie w przedmiotowej sprawie odbędzie się w dniu 2 lipca 2013 r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Wałdowie Królewskim.
Komisja w wyniku dokonanych czynności kontrolnych uznała skargę za nieuzasadnioną, ponieważ bezpośrednio po zasygnalizowaniu przez Skarżącego zdarzenia zanieczyszczenia stawu zostały podjęte czynności, m.in.:
- dokonano wizji lokalnej,
- zweryfikowano faktury na wywóz nieczystości płynnych (właścicieli przyległych posesji),
- powołano komisję mającą na celu ugodowe zakończenie sprawy.
Wyżej wymienione czynności nie doprowadziły do zakończenia konfliktu, a zatem Komisja wraz z Wójtem Gminy nadal będzie dążyła do ugodowego załatwienia sprawy pomiędzy sąsiadami, a Skarżącym, co ma zapobiec przeniesieniu rozpatrzenia konfliktu na drogę postępowania sądowego.
Zatem zarzut na brak reakcji na zanieczyszczenie stawu nieczystościami płynnymi (ściekami) jest nietrafny, a wskazanie kilku sprawców przez Skarżącego uniemożliwia podjęcie stosownych decyzji bez poniesienia wysokich kosztów ekspertyz.
W związku z powyższym Komisja jednogłośnie uznała za nieuzasadnioną skargę wniesioną w dniu 24 kwietnia 2013 r. za pośrednictwem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przez Pana Wiesława Kiszczaka na nieprawidłowości w działalności Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska dotycząca zaniedbania i nienależytego wykonywania obowiązków wójta gminy w odniesieniu do sprawy wylewania nieczystości płynnych z szamba na grunt nieutwardzony, co prowadzi do zanieczyszczenia stawu należącego do Skarżącego.
ad.2. Komisja omawiała następujące informacje i projekty uchwał związane z XXIX Sesją Rady Gminy:
a) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Skarbnik Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2013.
b) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Skarbnik Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej.
c) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała informacje na temat problemów związanych z budową kanalizacji i zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska.
d) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz protokółem uzgodnień w/w projektu uchwały ze Związkiem Zawodowym Nauczycieli jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie określenia regulaminu dotyczącego wysokości stawek dodatków, zasady i warunki ich przyznawania, sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Dąbrowa Chełmińska.
e) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia tygodniowego wymiaru godzin zajęć dla dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych oraz pedagoga szkolnego, logopedy i socjoterapeuty zatrudnionych w placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Dąbrowa Chełmińska.
f) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie dzierżawy nieruchomości gruntowej.
g) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie dzierżawy nieruchomości gruntowej przeznaczonej pod działalność usługową.
h) W dyskusji nad prośbą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ostromecku głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił wniosek, uzupełnienie w/w wniosku dokonane przez dyrektora Zespołu Szkół w Ostromecka oraz przedstawił orientacyjne koszty urządzeń wyposażenia placu zabaw.
Sekretarz Gminy dodała, że Rada Rodziców zebrała na ten cel kwotę 4 000 zł.
Komisja po przeprowadzonej dyskusji zaproponowała przyznanie kwoty 15 000 zł na dofinansowanie placu zabaw dla przedszkola i klas młodszych.
i) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Wójta Gminy oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie negatywnie zaopiniowała wniosek Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy w sprawie przekazania na rzecz Gminy działki nr 271/55 o powierzchni 0,0669 ha położonej w obrębie Ostromecko, która jest przeznaczona pod drogę.
j) Komisja po zapoznaniu się z informacjami Sekretarz Gminy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie najmu powierzchni części dachu pod budowę masztu dla instalacji systemu antenowego oraz urządzeń towarzyszących oraz powierzchnię pod instalację szafki telekomunikacyjnej przeznaczonej pod działalność usługową.
k) Komisja w związku z wcześniej przyjętymi ustaleniami, jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie przekazania środków na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.
l) W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic miejscowości i przeprowadzenia konsultacji głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił w/w projekt uchwały oraz poinformował, że przedmiotowy projekt uchwały został wywołany na skutek wniosków części mieszkańców miejscowości Nowy Dwór oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej Wałdowo Królewskie. Odbyły się spotkania konsultacyjne w tej sprawie. Zawarto konsensus dot. rozgraniczenia Sołectw Nowy Dwór i Wałdowo Królewskie. Przedstawił proponowany przebieg granic w/w miejscowości, dodając, że jest na to zgoda mieszkańców.
Teresa Łabaj – inspektor ds. zagospodarowania przestrzennego poinformowałam, że nigdy nie było ustalonej granicy pomiędzy miejscowościami Nowy Dwór, Ostromecko, Mozgowina i Reptowo. Wszystkie te miejscowości znajdują się w obrębie geodezyjnym Ostromecko. Zwróciła uwagę, że brak odrębnych obrębów geodezyjnych, które powinny być tożsame z granicami sołectw powoduje bardzo duże utrudnienia zarówno dla Gminy, jak i budujących się mieszkańców. Ma to duże znaczenie, by raz na zawsze ustalić, gdzie przebiega granica.
Komisja po zapoznaniu się z położeniem w/w miejscowości na mapach oraz po przeprowadzonej dyskusji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała w/w projekt uchwały.
ad.3. Członkowie Komisji zapoznali się z treścią protokołu z poprzednich posiedzeń. Komisja jednogłośnie przyjęła w/w protokoły.
ad.4. W punkcie „Sprawy różne” omawiano następujące kwestie:
a) Wójt Gminy przekazał informacje na temat akcji zbiórki niesprawnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego organizowanej przez Caritas. Dodał, że akcja nie jest związana z gminnym systemem, ale jest warta poparcia.
b) Wójt Gminy poinformował, że przedstawiciel PKP zaproponował, by Gmina przejęła budynki dworców kolejowych. Warunek jest taki, że dopóki istnieje linia kolejowa nie można sprzedać mieszkań, które znajdują się w obiektach stacji. Można zaadaptować na mieszkania poczekalnie i kasy, ale jeżeli będzie potrzeba ich przywrócenia kas, wówczas trzeba będzie to zrobić. Dodał, iż chodzi wyłącznie o budynki, w których znajdowały się dworce kolejowe. Inne budynki nie zostaną przekazane.
Przewodniczący Komisji zauważył, że zasadne byłoby rozeznanie się w kwestii wyposażenia tych obiektów.
Wójt Gminy dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba możliwe jest odbycie spotkania jeżeli z przedstawicielami PKP i mieszkańcami w/w budynków.
Komisja w wyniku dyskusji nie zajęła stanowiska w sprawie.
c)Wójt Gminy poinformował o braku możliwości zagospodarowania jednej z działek gminnych położonych w miejscowości Czarże. W związku z powyższym zaproponował zamianę na inne gruntu lub opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na omawianym terenie.
Komisja w wyniku dyskusji uznała, iż lepszym rozwiązaniem będzie opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu.
Na tym posiedzenie zakończono.
metryczka
Wytworzył: Dorota Kraska-Wadych (25 czerwca 2013)
Opublikował: Dorota Kraska-Wadych (31 października 2013, 11:16:12)
Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1022