Rejestr żłobków i klubów dziecięcych

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego jest działalnością regulowaną i wymaga wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Rejestr prowadzi i publikuje wójt właściwy ze względu na miejsce prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego przy użyciu systemu teleinformatycznego.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno - Usługowym Emp@tia MAPĘ żłobków i klubów dziecięcych - narzędzie służące rodzicom dzieci w wieku do lat 3 do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych. Na mapie tej oprócz wskazania miejsca prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego pokazywane są również inne dane tej instytucji - w tym dane kontaktowe, godziny otwarcia, wysokość opłat, informacje o udzielanych zniżkach, informacja czy placówka jest dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, liczba miejsc oraz liczba zapisanych dzieci.

Mapę żłobków i klubów dziecięcych można znaleźć pod adresem: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/mapa-zlobkow-i-klubow-dzieciecych

Rejestr żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska:

https://rejestrzlobkow.mpips.gov.pl:8443/lista/zk?nts=52122416133

metryczka


Wytworzył: Dorota Kraska-Wadych - Sekretarz Gminy (11 stycznia 2022)
Opublikował: Dorota Kraska-Wadych (11 stycznia 2022, 18:27:45)

Ostatnia zmiana: Dorota Kraska-Wadych (12 stycznia 2022, 11:39:17)
Zmieniono: .

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 1456