PROTOKÓŁ NR III/06
P R O T O K Ó Ł III/06
z Sesji Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska
odbytej w dniu 28 grudnia 2006 roku
Sesja odbyła się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Dąbrowa Chełmińska .
Przewodniczący Rady Gminy Józef Hentrich o godzinie 11:00 otworzył Sesję i po powitaniu radnych i gości oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 13 radnych, co wobec ustawowego składu Rady wynoszącego 15 radnych stanowi quorum władne do podejmowania prawomocnych decyzji. (Listy obecności radnych i gości stanowią załączniki do niniejszego protokółu).
Radni nieobecni:
Arnold Drążyk;
Błażej Stankiewicz.
W Sesji udział wzięli:
- Radni Rady Gminy wg listy obecności,
- mgr Zbigniew Łuczak - Wójt Gminy,
- mgr Krystyna Kalinowska – Sekretarz Gminy,
- mgr Ewa Bukowska – Skarbnik Gminy,
- Bogusław Przybysz – Radca Prawny,
- mgr Danuta Tomaszewska – Kierownik G.O.P.S.,
- inż. Kazimierz Porażyński – Kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej,
- Danuta Ciesińska – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- Beniamin Brzyski – Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,
- Sołtysi i zaproszeni goście wg listy obecności.
Przewodniczący Rady Gminy odczytał porządek obrad i zwrócił się o przedstawienie wniosków w sprawie ewentualnych poprawek i uzupełnień.
Rada Gminy obradowała według następującego porządku:
1. Powołanie Sekretarza obrad.
2. Przyjęcie protokółu z poprzedniej Sesji.
3. Informacja Wójta Gminy dot. podejmowanych działań w okresie międzysesyjnym.
4. Interpelacje, zapytania i wolne wnioski.
5. Rozpatrzenie wniosków Komisji Rady dotyczących wysokości diet dla radnych.
6. Przyjęcie budżetu gminy na rok 2007:
- Przedstawienie przez Wójta projektu uchwały wraz z uzasadnieniem
- przedstawienie opinii RIO
- opinie i wnioski Komisji Rady
- stanowisko Wójta w sprawie opinii Komisji
- głosowanie nad poprawkami
- podjęcie uchwały.
7. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.
8. Projekt uchwały w sprawie upoważnienia Przewodniczącego Rady Gminy.
9. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2006 rok.
10. Przyjęcie planu pracy Rady Gminy na rok 2007.
11. Interpelacje, zapytania i wolne wnioski.
12. Odpowiedzi na interpelacje, sprawy różne.
13. Zakończenie obrad.
ad.1. Rada Gminy jednogłośnie powołała radnego Roberta Borek na Sekretarza obrad. Radny Borek wyraził zgodę na pełnienie tej funkcji.
ad.2. Do protokółu z II Sesji Rady Gminy uwag nie wniesiono. Rada Gminy jednogłośnie przyjęła protokół z II Sesji.
ad.3. Wójt Gminy przedłożył Radzie Gminy informację na temat swojej działalności w okresie międzysesyjnym, która stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
Radny Ryszard Kaczor zapytał, czy zakończono już prace adaptacyjne budynku, w którym będzie znajdowała się świetlica wiejska oraz biblioteka w Ostromecku.
Wójt Gminy wyjaśnił, że trwają drobne prace przy ogrodzeniu, ale w ciągu dwóch dni powinny zostać zakończone.
Radny Andrzej Barczyński zapytał, czy prace inwestycyjne na osiedlu Dąbrowa Południe w Dąbrowie Chełmińskiej zostały przemyślane perspektywicznie w związku z planowaną budową sieci kanalizacyjnej?
Wójt Gminy w odpowiedzi poinformował, że opracowano koncepcję dot. kanalizacji ściekowej. Na osiedlu Dąbrowa Południe nie występują żadne kolizje inwestycyjne, ponieważ wszystko zostało przewidziane.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, trzynastoma głosami „za” – jednogłośnie przyjęła w/w sprawozdanie Wójta Gminy, które stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
ad.4. W punkcie „interpelacje, zapytania i wolne wnioski głos zabrali:
a) Radna Ewa Juchcińska zwróciła się o wyjaśnienia przebiegu konkursu na stanowisko pracownika socjalnego.
Danuta Tomaszewska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wyjaśniła, że konkurs ogłoszono zgodnie z przepisami prawa. Do pracy na w/w stanowisku zgłosił się jeden kandydat z terenu Gminy Dąbrowa Chełm. pozostali kandydaci są mieszkańcami gmin ościennych. Wszyscy spełniali kryteria. Z dniem 1.01.2007 r. na stanowisku pracownika socjalnego zatrudniona zostanie osoba zamieszkująca w miejscowości Błoto, z gminy sąsiedniej.
Radny Andrzej Barczyński zapytał, dlaczego nie zatrudniono osoby mieszkającej na terenie Gminy Dąbrowa Chełmińska?
Danuta Tomaszweska – Kierownik G.O.P.S. wyjaśniła, że wszyscy kandydaci posiadali odpowiednie kwalifikacje formalne. Przeprowadzono dwuetapowy konkurs. Drugim etapem była rozmowa kwalifikacyjna, w wyniku której podjęto decyzję o zatrudnieniu jednego z kandydatów.
Radna Ewa Juchcińska zapytała, czy któryś z kandydatów odbywał staż w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej?
Danuta Tomaszewska – Kierownik G.O.P.S. poinformowała, że staż w GOPS odbyły dwie z kandydatek.
Radna Ewa Juchcińska zwróciła uwagę, że istnieje niepisana zasada, że do pracy wybierane są w pierwszej kolejności osoby z terenu Gminy.
Kierownik G.O.P.S. poinformowała, że wyboru dokonała komisja. Zwróciła uwagę na osoby, które w większym stopniu spełniały wymogi.
Radna Ewa Juchcińska zapytała, czy Mariusz Buliński – pracownik G.O.P.S. posiada wyższe wykształcenie? Zastanawiała się, na jakiej zasadzie przydziela się tutaj stanowiska pracy.
Kierownik G.O.P.S. poinformowała, że jeśli są pretensje, zaprasza do swego biura celem udzielenia stosownych wyjaśnień.
b) Radna Lidia Mandra zwróciła uwagę, że po ostatniej kontroli przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty padła sugestia, by zwiększyć do pełnych etaty pedagogów szkolnych ze względu na znaczną liczbę dzieci potrzebujących pomocy.
Wójt Gminy w odpowiedzi poinformował, że nie otrzymał jeszcze wniosków z wizytacji tzw. trójek, wizytujących bezpieczeństwo uczniów, składających się z przedstawiciela Kuratorium Oświaty, Policji i Gminy. Dodał, że nie posiada informacji o jakichkolwiek kontrolach prowadzonych przez Kuratorium Oświaty. Wyjaśnił, iż w bieżącym roku podjął decyzję, by wprowadzić etaty pedagogów szkolnych w Zespołach Szkół w Czarżu i Ostromecku. Jak dotąd nie otrzymał wniosków dyrektorów w/w Zespołów Szkół o zwiększenie etatów. Jeśli takie wnioski wpłyną, wówczas je rozważy. Podobna sytuacja istnieje z etatami logopedów. Dodał, że są to kwestie, które powinny wynikać z potrzeby i tego typu wnioski powinny wypływać od dyrektorów szkół. Jeśli zaistnieje taka konieczność, zostanie to wykonane.
ad.5. W dyskusji nad wnioskami Komisji Rady dotyczących wysokości diet dla radnych głos zabrali:
Przewodniczący Komisji Rady Gminy przedstawili stanowiska Komisji:
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych poinformowali, że obie Komisje stanęły na stanowisku, by pozostawić diety dla radnych na dotychczasowym poziomie.
Radny Szymon Dunal – w zastępstwie Przewodniczącego Komisji Rolnictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego poinformował, że Komisja zaproponowała by nie zmieniać stawek diet dla radnych, ale obniżyć do 10% potrącenia za każdą nieobecność na Sesjach i posiedzeniach Komisji.
Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie propozycje pozostawienia stawek diet dla radnych Rady Gminy na dotychczasowym poziomie.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, przy jedenastu głosach „za”, jednym przeciwnym i jednym wstrzymującym postanowiła pozostawić stawki diet dla radnych Rady Gminy na dotychczasowym poziomie.
Radny Andrzej Barczyński zwrócił uwagę, że jeżeli Rada Gminy jest uprawniona do oceniania pracy innych, to bardzo ostro powinna oceniać siebie. Traktowanie siebie ulgowo jest postępowaniem niemoralnym. Dodał, że kara zmniejszenia diety o 20% za nieobecność na posiedzeniu jest jak najbardziej uzasadniona.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem dalszych głosów w dyskusji poddał pod głosowanie wniosek Komisji Rolnictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, by obniżać diety radnych o 10% za każdą nieobecność na Sesjach i posiedzeniach komisji.
Za przyjęciem w/w wniosku głosował jeden radny, przeciw – dziewięć, wstrzymujących się – dwóch. Wniosek upadł.
W związku z powyższym stawki diet dla radnych Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska, oraz wielkość potrąceń z tytułu nieobecności nie ulegną zmianie w stosunku do obowiązujących.
ad.6. W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia budżetu gminy na 2007 rok głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił w/w projekt uchwały.
Przewodniczący Rady Gminy przedstawił wnioski Komisji do projektu budżetu, załączone do niniejszego protokółu.
Radny Robert Borek zwrócił uwagę na bardzo zły stan ul. Pod Wałem w Czarżu. Warunki dojazdu są kiepskie, a mógłby tamtędy jeździć autobus szkolny. Zwrócił uwagę na trudności dojazdu beczkowozu odbierającego mleko od dostawców.
Radny Ryszard Kaczor zwrócił uwagę, że jeżeli do dokończenia części tej drogi pozostało 700 m to kwota 100 000 powinna wystarczyć na jej realizację.
Radny Andrzej Barczyński poinformował, że podczas posiedzenia Komisji rewizyjnej zgłosił spostrzeżenia, że dochody z tytułu dostarczania wody są znacznie zaniżone. Dochody w pozostałych działach projektu budżetu również są zaniżone.
Postawił wniosek o zwiększenie środków dla sołectw o 3% w stosunku do kwot ustalonych na 2006 rok.
Dodał, iż chciałby, aby jedna z Sesji Rady Gminy została poświęcona kwestiom ustalenia priorytetów inwestycyjnych dla Gminy. Wskazał na zbyt powolny postęp budowy kanalizacji ściekowej. Poinformował, że jest przeciwnikiem przerostu administracji i zatrudnianiu nowych pracowników. Wskazał na brak umowy ze Starostą Bydgoskim dot. kwestii środków finansowych na utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy. Dodał, że środki budżetu gminy mogą być przeznaczone na utrzymanie dróg powiatowych, pod warunkiem, że Starostwo również będzie partycypować w kosztach ich utrzymania.
Zastanawiał się, czy nie warto byłoby opracować hierarchię ważności zadań inwestycyjnych, ponieważ w przypadku budowy kanalizacji ściekowej Gmina Dąbrowa Chełm. w porównaniu z innymi zajmuje bardzo niską pozycję.
Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że do Rady Gminy wpłynęło pismo Wójta Gminy, w którym odnosi się do wniosków Komisji Rady.
Radny Roman Zieliński wyjaśnił, że do zaasfaltowania ul. Pod Wałem w Czarżu pozostał jeszcze na odcinku około dwóch km. Mieszkańcy chcą, by w bieżącym roku wybudować pewną jej część.
Wójt Gminy poinformował, że uznał argumenty radnego Barczyńskiego i po ponownym przeanalizowaniu dochodów ze sprzedaży wody w roku 2006 okazało się, że dochody przyjęte do projektu budżetu zostały zaniżone, w związku z czym zaproponował zwiększenie. Wyjaśnił, że niektóre dochody być może zostaną przekroczone, ale są to dochody z podatków. Trudno określić wpływy z podatku rolnego, ponieważ od kilku lat występują problemy pogodowe, w związku z czym wpływają wnioski o umorzenia podatku. Jeśli dochody przewyższą plan, wówczas zaproponuje stosowne zmiany do budżetu. W kwestii środków finansowych przeznaczonych dla sołectw Wójt przypomniał, że Rada Gminy ustaliła wskaźnik wydatków na poziomie1,9% w stosunku do roku 2006. Przyjęto 3% wzrost dochodów oraz wynagrodzeń. Pozostałe wydatki ustalono na poziomie 1,9%.
Radny Andrzej Barczyński przeprosił informując, ze zapomniał o przyjętych wskaźnikach. Mimo to nie są one zachowane.
Przypomniał, że zgłosił problem znacznych kosztów dowożenia uczniów i miał nadzieję, że otrzyma w dniu dzisiejszym odpowiedź.
Radna Danuta Węgierska zwróciła się o przedstawienie przez wnioskodawców uzasadnienia propozycji zdjęcia kwoty 60 000 zł z inwestycji budowy ul. Pod Wałem w Czarżu i przeniesienia jej na remont drogi w Janowie.
Radny Ryszard Kaczor wyjaśnił, że droga do Janowa jest w bardzo złym stanie. Odcinek od drogi powiatowej Bydgoszcz – Chełmno mimo złej nawierzchni można jeszcze uratować.
Leon Kociniewski – Sołtys Sołectwa Janowo dodał, że w/w droga jest remontowana tylko cząstkowo, a wymaga położenia nowego dywanika. Dodał, że przedmiotową drogą jeździ autobus szkolny.
Radny Robert Borek zastanawiał się, czy nie należałoby zaangażować w tę sprawę Starostwa Powiatowego, by partycypowało w kosztach, ponieważ jest to droga powiatowa.
Wójt Gminy zaproponował, by nie patrzeć na drogi znajdujące się na terenie Gminy przez pryzmat dróg wojewódzkich, powiatowych, czy gminnych, a przez pryzmat tego, że służą naszym mieszkańcom. Wyjaśnił, że koszty remontu drogi powiatowej w kierunku Czarża poniosła Gmina. Jej dalszy odcinek również wymaga remontu. Koszty remontu drogi w Boluminie ponosi Starostwo Powiatowe. Poinformował, że spotkał się ze Starostą Bydgoskim i przedstawił mu sytuację na drogach na terenie Gminy oraz, że zapisał w budżecie kwotę 180 000 zł i chciałby dokonać budowy odcinak ul. Pod Wałem w Czarżu. Zwrócił się z prośbą, by do każdej złotówki wykładanej z budżetu Gminy Starostwo dołożyło swoją złotówkę.
Dodał, że jeżeli patrzeć przez pryzmat własności dróg, nie powinniśmy budować zatok autobusowych, ponieważ są usytuowane przy drogach wojewódzkich i powiatowych.
Radna Lidia Mandra zastanawiała się, czy nie należy wystąpić do Starostwa Powiatowego o dodatkowe środki na remonty dróg zamiast ograniczać budowę inwestycji już rozpoczętej.
Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Komisji Rewizyjnej, by zdjąć kwotę 60 000 zł ze środków przeznaczonych na budowę ul. Pod Wałem w Czarżu i przeznaczyć ją na remont drogi powiatowej do Janowa.
Za przyjęciem w/w wniosku głosowało 7 radnych, przeciw – 4, wstrzymujących się – 2. Wniosek został przyjęty.
Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie zwiększenie ryczałtów dla sołtysów do kwoty 300 zł miesięcznie.
Dodał, że na podstawie art. 25a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym radni sprawujący funkcję sołtysa podlegają wyłączeniu z głosowania.
W związku z powyższym radni: Andrzej Barczyński, Szymon Dunal, Stanisław Syrocki oraz Roman Zieliński sprawujący funkcję Sołtysa zostało wyłączonych z w/w głosowania.
Za przyjęciem w/w wniosku głosowało 8 radnych, przeciw – 0, wstrzymujących się – 1. Wniosek został przyjęty.
Rada Gminy podjęła uchwałę nr III/17/06 w sprawie określenia wysokości diet dla przewodniczących organu wykonawczego jednostek pomocniczych Gminy Dąbrowa Chełmińska, która stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
Przewodniczący Rady Gminy przedstawił wniosek Gminnej Rady Sportu o zwiększenie środków finansowych o kwotę 24 600 zł ze względu na konieczność utrzymania w LZS Dąbrowa Chełm. dwóch drużyn ligowych piłki nożnej, powstanie w LZS Nowy Dwór sekcji Tekwondo oraz rozpoczęcie eliminacji do Olimpiady Sportowców Wiejskich 2008.
Radny Ryszard Kaczor zapytał, czy kryteria podziału funduszy dla poszczególnych LZS pozostały bez zmian?
Wójt Gminy w odpowiedzi wyjaśnił, że środki na kulturę fizyczną i sport przyznawane są w formie dotacji stowarzyszeniom, które biorą udział w konkursie. Oferty stowarzyszeń rozpatruje Komisja, która decyduje o wielkości środków dla poszczególnych LZS-ów. Kwoty, jakie w budżecie można wydzielić na działalność sportową są ograniczone. Istnieją dwie sekcje wiodące, których utrzymanie jest kosztowne.
Sekretarz Gminy poinformowała, że brała udział w pracach Komisji. Przypomniała o wymogu, który zakłada, że jeśli któreś ze stowarzyszeń nie złożyło w Urzędzie Gminy oraz Urzędzie Skarbowym rozliczeń w terminie, wówczas stosuje się dodatkowe ograniczenia. Zwróciła uwagę, że przyznawane środki nie są uzależnione od kaprysów Komisji.
Radny Ryszard Kaczor wyjaśnił, że jest dumny z osiągnięć LZS Dąbrowa Chełm., czy Ostromecka, ale małe związki LZS z Wałdowa Król. czy Bolumina na swą działalność otrzymują środki rzędu 2 400 zł na rok.
Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie w/w wniosek w sprawie zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie działalności sportowej.
Za przyjęciem w/w wniosku głosowało 11 radnych, przeciw – 0, wstrzymujących się – 2. Wniosek został przyjęty.
Przewodniczący Rady Gminy przedstawił wniosek o zabezpieczenie w budżecie gminy środków w kwocie 10 000 zł na zmianę systemu rejestracji pojazdów.
Wójt Gminy omówił w/w sprawę.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem głosów poddał pod głosowanie w/w wniosek.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, przy jedenastu głosach „za”, jednym przeciwnym i jednym wstrzymującym postanowiła zabezpieczyć w budżecie gminy na rok 2007 kwoty 10 000 zł z przeznaczeniem na zmianę funkcjonowania systemu rejestracji pojazdów.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem dalszych głosów w dyskusji odczytał projekt uchwały zawierający przyjęte wcześniej zmiany.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, trzynastoma głosami „za” – jednogłośnie podjęła Uchwałę nr III/15/07 w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Dąbrowa Chełmińska na rok 2007, który stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
ad.7. W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przemocy w Rodzinie głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił w/w projekt uchwały.
Przewodniczący Komisji przedstawili pozytywne opinie Komisji do w/w projektu uchwały.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem głosów w dyskusji odczytał w/w projekt uchwały.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, trzynastoma głosami „za” – jednogłośnie podjęła Uchwałę nr III/18/07 w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.
ad.8. W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie upoważnienia Przewodniczącego Rady Gminy głos zabrali:
Wójt Gminy celem wprowadzenia omówił w/w projekt uchwały.
Przewodniczący Komisji przedstawili pozytywne opinie Komisji Rady Gminy do w/w projektu uchwały.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem głosów odczytał w/w projekt uchwały.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, przy trzynastu głosach „za” – jednogłośnie podjęła Uchwałę nr III/19/07 w sprawie upoważnienia Przewodniczącego Rady Gminy.
ad.9. W dyskusji nad projektem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2006 głos zabrali:
Skarbnik Gminy celem wprowadzenia omówiła w/w projekt uchwały.
Przewodniczący Rady Gminy w związku z brakiem głosów w dyskusji odczytał w/w projekt uchwały.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, przy trzynastu głosach „za” – jednogłośnie podjęła Uchwałę nr III/16/07 w sprawie zmian w budżecie gminy na 2006 rok, która stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
ad.10. W dyskusji nad projektem planu pracy Rady Gminy na rok 2007 głos zabrali:
Przewodniczący Rady Gminy wyjaśnił, że jest to plan otwarty i Sesje Rady Gminy będzie można na bieżąco wzbogacać.
Radny Andrzej Barczyński postawił wniosek, by temat: „Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej” omawiać w miesiącu lutym 2007 r.
Radna Danuta Węgierska zastanawiała się, czy nie zająć się tematem sprawozdania z działalności świetlic wiejskich w terminie wcześniejszym.
Przewodniczący Rady Gminy wyjaśnił, że zaproponował temat świetlic w miesiącu listopadzie, ponieważ członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych są nowymi radnymi i być może zechcą dokonać wizytacji świetlic na terenie Gminy.
W związku z brakiem dalszych głosów poddał pod głosowanie w/w plan pracy zakładający przyjęcie sprawozdania z działalności GOPS w miesiącu lutym 2007 r.
Rada Gminy przy obecności trzynastu radnych, przy trzynastu głosach „za” – jednogłośnie przyjęła plan pracy Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska na rok 2007, który stanowi załącznik do niniejszego protokółu.
ad.11. W punkcie „Interpelacje, zapytania i wolne wnioski” głos zabrali:
a) Radny Andrzej Barczyński wrócił do tematu poruszonego przez radną Juchcińską w punkcie „Interpelacje, zapytania i wolne wnioski” dotyczącego zatrudnienia pracownika socjalnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie przyjęto na to stanowisko osoby, która odbywała staż w Gminnym Ośrodku i zyskała bardzo dobrą opinię zarówno wśród podopiecznych, jak i współpracowników. Jako stażysta była bardzo dobrym pracownikiem. Może nie posiada daru wymowy, ponieważ tak się zdarza, w związku z czym gorzej wypadła na etapie rozmowy kwalifikacyjnej. Dodał, iż nie chce ujmować osobie, która została przyjęta do pracy, ale należy zwrócić uwagę na bardzo dobre zdanie o osobie, która odbywała tu staż. Dodał, iż nie rozumie, dlaczego jej nie zatrudniono, ponieważ zapowiadała się na bardzo dobrego pracownika. Zdaniem radnego pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej więcej czasu powinni spędzać w terenie, a nie za biurkiem.
Zwrócił się do Wójta Gminy by przeanalizował przedmiotową sprawę. Nie zatrudniono osoby zamieszkującej na terenie Gminy, mimo bardzo dobrej o niej opinii.
Radna Ewa Juchcińska dodała, że osoba, o której mowa ukończyła studia wyższe z najwyższą oceną.
Kierownik G.O.P.S. zwróciła uwagę, że stosuje się wobec niej formę nacisku. Należy stosować prawo, nie znajomości.
Radny Andrzej Barczyński stwierdził, iż wyprasza sobie kojarzenie go ze znajomościami, ponieważ nie zna osobiście osoby, o której mowa.
Wójt Gminy poinformował, iż przyjrzy się sprawie dodając, iż nie miał informacji o tym, że konkurs na stanowisko pracownika socjalnego został już rozstrzygnięty. Zwrócił się do Kierownik G.O.P.S. o przedstawienie mu dokumentacji sprawy.
b) Radny Ryszard Kaczor zwrócił się o przedstawienie informacji czy na jezdni skrzyżowania dróg wojewódzkiej i powiatowej Bydgoszcz - Chełmno w Dąbrowie Chełm. zostaną namalowane pasy ostrzegawcze?
Wójt Gminy poinformował, iż zrezygnowano z w/w projektu
ad.12. Przewodniczący Rady Gminy po wyczerpaniu porządku obrad o godzinie 13:00 zamknął III Sesję Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska.
metryczka
Wytworzył: mgr Dorota Kraska - inspektor (28 grudnia 2006)
Opublikował: Dorota Kraska (7 maja 2007, 12:38:33)
Ostatnia zmiana: Dorota Kraska (17 stycznia 2008, 10:01:48)
Zmieniono: zmiana katalogu
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 2348